11 Ağustos 2009 Salı

MODA GÜNAHLARI


HEM KADINLARA HEM ERKEKLERE GÖRE YANLIŞLAR

‘Çakma’ giymek: ‘Çakma’ya kesinlikle hayır! Ne olursa olsun ‘çakma’sını alıp paranızı çöpe atmayın. Üç ‘çakma’ alacağınıza sabredip orijinal bir parçaya sahip olun.
Büyük ya da küçük gelen kıyafetler: Yaşını almış kadın ya da erkeklerin, üzerinden düşen ya da dap dar sosis gibi göründükleri kıyafetler giymesi gerçekten çok fena. Stil sahibi olup karşı cinsi etkilemenin en etkili kuralı, bedenine göre giyinmektir!
Kirli ayakkabılar: Ayakkabıyı temizlemek bu kadar zor olmamalı. Tozlu, çamurlu ya da topuğu paralanmış bakımsız ayakkabı, her şeyi bitirmeye yeter!
Herşeyin altına ‘spor’ ayakkabı: Spor ayakkabı, adı üzerinde spora giderken giyilmeli... Ne kadar rahat olsalar da boşuna zorlamayın.
Yaşına göre giyinmemek: Yaşımızı bilelim! Kimseye benzemeye çalışmayalım. Gardırobunuzda çocuğunuzla ortak giysiler varsa, yanlış yoldasınız.
Farklı desenleri karıştırmak: Birden fazla deseni karıştırmak niye? Tamam, tasarımcılar defilelerinde ilgi çekmek için bunu yapabilir, ama siz podyumdaki mankenle neden aşık atıyorsunuz?
Sandaletle çorap giymek: Daha iğrenç bir görüntü olabilir mi? Ayağın üşüyorsa ya da üşüteceğini düşünüyorsan sandalet giyme!
Mickey, Bugs Banny desenleri: Disney karakterlerini seviyor olabilirsiniz ama şirin durmuyor! Bırakın çocuklar giysin. Yine aynı kuralı hatırlatalım; yaşınızın farkında olarak giyinin...
Logolu kıyafetler: Reklam almış gibi, bas bas bağıran kıyafetlerden Uzak durun. Marka, giymeniz için para veriyorsa o ayrı tabii...
Fazla parfüm sürmek: Ter kokusu kadar itici! Sizden önce parfümünüz geliyorsa, fazla sürdünüz demektir. Kokunuz önünüze geçmemeli.
Bir sürü rengi bir arada giymek: Renk sevseniz de, birçok rengi birarada kullanarak durumu iyice karıştırmayın. Canlı renkleri seviyorsanız, mutlaka tek parçayla sınırlayın.
Eşofman takım giymek: Eşofmana bürünmek, çok eskilerde kaldı! Hele kadife eşofman takımları görmeyi hiç ama hiç istemiyoruz.
Şişkin cepler: Her şeyini cebinde taşıyanlardan mısınız? Yanlış! Ceplerinizi doldurup görüntü kirliliğine neden olmayın.
Bakımsız tırnaklar: Manikürsüz eller, kirli ve yenmiş tırnaklar... Daha çirkin bir görüntü olamaz. Yine altın kural: Belli aralıklarla, maniküre gidin.
Yağlı saçlar: Yıkayalım kardeşim! Yağlı saç çok ama çok itici...
Moda kurbanı olmak: Sadece moda diye giyiniyorsanız, eyvahlar olsun! Sezon trendlerinden kendinize uygun olanları seçin, diğerlerini de moda kurbanlarına bırakın.
Spor çorabı giymek: Spor ayakkabı kuralı, çorap için de Geçerli...
Ciddi kıyafetlerle sırt çantası taşımak: Eğer okula gitmiyorsanız, sırt çantası kullanma saçmalığını bırakın.
Abartılı giyinmek: Unutmayın, sadelik anahtar kelime.

KADINLAR ERKEKLERDE BUNLARI GÖRMEK İSTEMİYOR
Şortla kösele ayakkabı giymek:
Evet, maalesef hâlâ bu hataya düşen erkekler var. Kösele ayakkabıyla deniz kenarında ne işiniz var, bu ayakkabıları sadece takım elbise altına giyin. Şortunuzla da parmak arası... Ama onu giyerken de ayaklarınızın bakımlı olması şart!
Kolsuz atlet: Vücut güzeli olsanız da kolsuz atletleri sokağa çıkarken giymeyin. Adı üzerinde atlet; sadece içinize giyin!
Hawaii gömlek: Hawaii’de yaşamıyorsunuz, kabul edin. Çiçekli desenli, Hawaii gömlekleri, bırakın orada yaşayan erkekler giysin.
Kısacık şort: Bacak güzeli misiniz, neyi sergilemeye çalışıyorsunuz? Kısacık şortlar giymeyin.
Slip mayo: Şort mayolar varken, neden slip mayo giyersiniz? Yüzücü değilseniz, şansınızı zorlamayın.
Belde taşınan telefon kiti: Maalesef telefonunu hâlâ kemerine tutturan erkekler var. Telefon kitinin orada ne kadar sevimsiz durduğunun farkındalar mı acaba?
Portföy el çantası: Avrupa Yakası’ndaki Burhan modeliçantalar kesinlikle out! “Pratik” gibi mazeretlere karnımız tok.
Ütü izli jean: Jean dediğin, rahatlık demek. Ciddi görünmekistiyorsanız giymeyin.
Bel çantası: Hâlâ kullananlar varsa, şaka olmalı...
Kısa kollu gömlekle kravat takmak: Kısa kollu gömlek casual’sa, itirazımız yok. Kısa kollu gömlek giyip kravat takmayı kabul etmiyoruz.Baştan aşağıya jean giymek: Jean pantolonu, jean montla tamamlamaya kalkmayın sakın!
Kovboy çizmesi: Teksas’ta yaşamıyorsanız kovboy çizmesiyle tarz yapmaya çalışmayın.
Beyaz kösele ayakkabı: Tasarımcılar inatla yapsa da, siz beyaz kösele ayakkabıdan uzak durun. Hele baştan aşağıya beyaz giyinmek; kesinlikle!
Taşlı yüzük: Bir de küçük parmağa takın, daha da itici olun!
Bele ya da omuza süveter bağlamak: Üşüyorsan giy, omzunabağlayıp rüküş olma.
Parlak kumaştan takım: Yanar döner olmanın ne alemi var! Parlak saten takımlar çok ama çok itici.
Skinny jean: Delikanlı adama yakışmaz.

ERKEKLER KADINLARDA NELERİ İTİCİ BULUYOR?
Şeffaf sutyen askısı: Kim demiş kullanışlı diye. Erkekler nefret ediyor.Askısız sutyen diye bir şey var! Şeffaf görünmez sanıyorsunuz ama parıl parıl parlıyor.
Düşük belden görünen g-string: Ne kadar harika kalçanız olsa da, Düşük bel içine düşük belli iç çamaşırı giymek lazım. İççamaşırının sırıtması itici. Üstelik kimse sizin kalçanızı ya da iç çamaşırınızı görmek zorunda değil.
Sedefli ojeler: Sedefli ojenin erkeklere itici geldiğini unutmayın! Mat ojeden vazgeçmeyin.
Gladyatör sandalet: Erkekler düz ayakkabı sevmedikleri gibi, bol bantlı sandaletlerden de nefret ediyor. Onlardan size büyük tüyo: Teferruatsız, sade ayakkabıları beğeniyorlarmış!
Kıllı koltukaltı: Ağda diye bir şeyin farkında mısınız? Erkekler, ağdayı ihmal eden kadınlardan uzak duruyorlar, haksız da sayılmazlar.
Çıkmış ojeler: Asetondan haberiniz yok mu? Güzel ve bakımlı eller, erkekleri etkilemenin en basit yoludur, unutmayın.
Dar jean’le ‘muffin’ gibi görünmek: Belinizi sıkan jean giyerek, muffin gibi görünmek niye? Pantolonunuzun belisıkıyorsa, yanlardan fışkırırsınız. Bari üzerine uzun bir şey giyin de, hem erkekler görmesin hem de biz...
Fazla makyaj: Makyajın abartılısı erkeklerin itici bulduğu bir şey; ‘ağır’ makyaj yapanlara duyurulur.
Potlu duran külotlu çorap: Çorap bedeninizi öğrenin, böylece sorun kalmaz. Sağda solda çorabınızı çekiştirmek zorunda kalmazsınız. Çorabınız bolsa haliniz harap. Kaçık çorap da büyük falso. En iyisi yanınızda yedeğini taşımak, ne olur ne olmaz.
Pedikürsüz ayaklar: Belirli periyotlarda pedikür şart. Açık ayakkabıyı kesinlikle pedikürsüz giymeyin. Hatta kapalı ayakkabıyı da! Beklenmedik bir anda çıkarmak zorunda kalabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com