19 Ekim 2009 Pazartesi

RUHSAL RENGİNİZ


RENKLERİN KIYAFETLERİNİZ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

KIRMIZIKırmızı ağırlıklı giyinen insanlar, bizimle ilgili olsun olmasın, çabuk karar verebilen insanlardır. Değişken kişilikleri vardır ve genellikle en son söyleyecekleri sözü en başta söylerler. Kırmızı giyen insanlar daima aktif olacaktırlar. Eğer aktifliklerini kısıtlarlarsa, fiziksel hareketleri gergin ve sinirli bir hal alır. Kendilerini ifade edemezlerse, çok negatif bir hal alırlar. Eğer kırmızı ailesinden renkleri seviyorsanız, aktivite ihtiyacında olduğunuzu bilmelisiniz.
Hayatınızdaki sevdiğiniz kişi, renkli giyinmeyi sevmiyorsa, renkleri göze batmadan giymeyi öğrenmelisiniz. Bu onların durgun yönlerine yardımcı olacak ve aynı zamanda, gerginlik ve sinirli hallerini azaltacaktır. Renkleri kullanırken insanları rahatsız etmemenin bir sürü yolu vardır: Beyaz giysimizin üzerine kırmızı veya pembe eşarp, kırmızı bir cep mendili, ceket, gömlek, elbise veya bluzunuza iliştirilecek küçük kırmızı bir iğne, kırmızı çizgili beyaz veya gri giysiler gibi. Sevgi ortamları için pembe en iyi renktir ama aynı zamanda fiziksel gücümüzü azaltıcı bir etkisi de vardır, bunu unutmayın! Karşılaşmanız gereken insan çok sinirliyse, pembe giyin. Bu onun kabalığını yumuşatacaktır. Fakat tamamen ortadan kaldırmaz. Sadece ortamın sinirlenecek kadar önemli olmadığını düşünecektir. Pembe renk ortadan kaybolduğunda, bu kişiler yine eski hallerine dönecektir.
TURUNCUGiysilerinde ağırlıklı olarak turuncu, şeftali rengi, somon ve kahverenginin bazı tonlarını tercih eden insanlar, hareketi seven insanlardır. Genellikle sinirli ve içe kapanıktırlar. Bu bir çelişki gibi görünüyor değil mi? Eğer bu insanlardan daha kıdemli değilseniz, onlara karşı nazik olduğunuzdan emin olun. Sahip oldukları Enerji, kesinlikle pasif değildir. Sağduyulu olun! Aşilin zayıf noktasının topuğu olduğu gibi, onların zayıf noktaları da sırtlarıdır. Turuncu giyen insanların çoğunun sırt problemi vardır. Sabırsız olduklarından doğru şekilde eğilmeyi unurlar genelde. On durumun dokuzunda sırtlarını geriye doğru atarlar. Bu noktada onlarla konuşabilirsiniz. Turuncu seven insanların diğer bir özelliği de elleri ve bedenlerinin yaratıcılığının yüksek oluşudur. Ölçüm yetenekleri iyi olan, hareketli bir düşünsel süreçleri vardır. Onları konuşarak ikna etmeye çalışmak yeterli olmaz. Çünkü dil kullanımı konusunda oldukça iyidirler. Bazı zamanlar kırmmızı, konuşma için fazla duygusal kalır ama turuncu öyle değildir. Bununla birlikte harekete ihtiyaç duyduklarından yürürler, kollarını sallarlar ve bolca mimik kullanırlar. Denge sağlamak için en iyisi yeşil veya turkuaz giyin ya da kontrol sağlamak için siyah.
SARIGiyimlerinde sarı renk baskın olan kişilerin düşünsel yönleri kuvvetlidir. Bedenlerini nasıl kullanacaklarını bilirler ama düşünsel yönlerini kullanmaya daha eğilimlidirler. Bazen başkalarını rahatsız edici derecede içe dönük, bazen de sessizliği özlenecek kadar konuşkan olurlar. İnce bir espri anlayışları vardır. Genellikle parlak bir görünüm sergilerler. Başkalarıyla ilişkilerinde detay bilgilerle ilgilenirler. Genelde her şeyi son dakikaya bırakırlar. Bununla beraber, kendilerine göre bir zaman sınırlaması da yaparlar… Pratiktirler, iyi yapılanmış ve iyi organize olmuşlardır. Eğer değişim yapacak kişiler arıyorsanız, sarı baskın giyinen kişileri tercih edin. Anlamlı cevapları, pratiklikleri ve günlük hayata dair mantıklı çözümleri ile size oldukça yararllı bir şekilde yardımcı olacaklardır. Eğer utangaç biriyseniz ve kendinizi ifade etmekte güçlük çekiyorsanız, sarı giymeye başlayın. Kısa bir süre sonra kendinizdeki değişikliği farkedebileceksiniz. Eğer zaten çok konuşkan biriyseniz ve bu özelliğinizi biraz frenlemek istiyorsanız, sarı, dikkatle kullanmanız gereken bir renktir. Sarı ve siyah kombinasyonlarında dikkatli olun. Bunlar saldırıya hazır savaşçıların renkleridir. Yine de kendini ifade edemeyen bir kişiliğe sahipseniz, sarı siyah kombinasyonları sizin için doktorun yazacağı ilaç kadar gereklidir.
YEŞİLYeşil giyen insanlar, genellikle dışa dönük, dengeli, iyimser, enerjik ve başarı odaklıdırlar. Yeşilin geniş bir açılımı olduğundan ayrı gruplarda incelmek gerekir.
Elma Yeşili
Genellikle bu rengi giyen insanlar, dış dünyada stresli olmalarına yol açan ve iç dünyalarından kaynaklanan bir güvensizlik duygusuna sahiptirler. Ama bunu her zaman inkar ederler. Maddi çıkarları onlar için çok önemlidir. Yeşilden hoşlansın hoşlanmasın bu herkes için geçerlidir. Bu ihtiyaçları, kişiliklerinin bazı şeylerden yoksun bırakılmış olmasından kaynaklanır ve yeşil giyerek bunu telafi etmek isterler. Yeşilin bu tonundan hoşnut oldukları zaman, güvensiz hisstmeye deVam ederler. Bu renkleri giyen insanlarla karşılaştığınızda, onları oldukları pozisyondan uzaklaştırmaya çalışmalısınız.
Saf YeşilBu rengi giyenler, son derece iyimser, dışa dönük, hırslı ve istekleri için risk almaktan çekinmeyen insanlardır. Bilgi edinmek istiyorsanız, bu renkten çok fazla giyen kişleri tercih edin. Bu rengi giydiğimizde daha iyimser hale geliriz. Bir iş için görüşmeye gidilirken bu rengin giyilmesi tavsiye edilir. Çünkü tüm işverenlerin istediği gibi, bu renk görüşme yapanı son derece iyimser hale getirir. Saf yeşil, kasları gevşetir ve sakar hareketlerin ortaya çıkmamasını sağlar.
MAVİMavi rengi giyenler, şıpsevdi ve yüzeyseldir ama aynı zamanda da hoş… Geleneksel olmayan, kalabalığın bir parçası olmaya çalışan insanlardır. Gerektiğinde yalan söylemezler, sadece doğruyu saklarlar. Düşünceleri şöyledir: “Zorunlu değilseniz kimseyi incitmeye gerek yoktur.” Mavi rengi sevenler, duygularını arka planda tutarlar. Başkalarından çok kendilerine zarar verirler. Hiperaktif biriyseniz, mavi giymek sizi biraz sakinleştirebilir. Kırmızı katılırsa fiziksel aktivite artar, siyah ise yön kazandırır.
BEYAZÇok fazla beyaz giyen insanlar aşırı hassastırlar. Beyazın sağladığı koruyuculuk özelliğine ihtiyaç duyarlar. Çoğu zaman diğer agresif renkleri nötrleştiren, bir renktir. Kafanızda bir şüphe varsa, giyilecek en ideal renktir. Çoğunlukla beyaz giyen biriyle çalışıyorsanız, rahatlıkla her rengi giyebilirsiniz.
SİYAHSiyah ağırlıklı giyen insanlar, genellikle motivasyonu yüksek, liderliğe ihtiyaç duymayan, güvenilir ve son derece sadık insanlardır. Yorgun olduğumuzda , siyah giymek bize destek sağlar. Bu rengi giyenler enerji dolu ve açık sözlüdürler. Siyah aynı zamanda bize yön verir. Gidebiliriz veya kalabiliriz… Bu bize kalmıştır. Eğer sürekli fikir değiştiren biriyle çalışıyorsak, siyah ortamın dengeli olmasını sağlayabiliriz.
Not: Arzu Kesçi’nin çevirisini yaptığı Nancy Ann’in “Ruhsal Renginiz ve Hayatınızın Anlamı” adlı kitaptan alınmıştır.

1 yorum:

  1. mor renk yok galiba....zenginlik rengi diye duymuştum......ama kırmızı kesinlikle doğru diye düşünüyorum

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com