20 Mart 2010 Cumartesi

CİLT TEMİZLİĞİ

Makyaj yapanın da, yapmayanın da düzenli bir şekilde cilt temizliğini yapması gereklidir. Cilt temizliği iyi bir cilt bakımı için de çok önemlidir. Gözenekleri açılmış bir cilt bakım ürünlerinin aktif maddelerinden daha iyi yararlanır.

Cildinizin türüne göre sabah ve akşam temizliği yapılmalıdır. Bu sınıflandırma firmalar tarafından karma/yağlı ciltler, normal/karma ciltler; normal/kuru ciltler, kuru/hassas ciltler gibi genellenerek ayrılır. Genel olarak; cilt akşamları süt ve tonikle; sabahları ise, suyu seviyorsanız suyla kullanılan bir temizlik ürünü, tonik ve nemlendirici ile yapılmalıdır. SU tercihiniz değilse, özellikle kuru ciltler için süt veya krem, yumuşak bir tonik ve nemlendirici üçlüsü idealdir.

Yaz aylarında yüzünüzü yıkayarak cilt temizliği yapılmasında hiçbir sakınca yok, hatta yararı bile var.
 Ancak kış aylarında ille de su istiyorsanız, yüzünüzü mutlaka yumuşak bir ürünle yıkayıp, gündüz kremi sürerek dışardaki soğuk ile içerdeki kuru sıcak havaya karşı korumalısınız.

Cilt yapısına aykırı düşen bir tercihiniz varsa, uzmanınıza danışın. Belki cildinizi sağlığı için cildinizi alışık olmadığı yeni ve onun için daha sağlıklı olacak bir temizliğe alıştırmanız gerekecektir.

Neden tonik: Gözenekleri sıkıştırmak, nemlendirmek, canlandırmak, kullanılan ürününün artıklarını temizlemek, serinletmek ve ışıltı katmak için gereklidir.

4 yorum:

 1. bizi genç gösteren ve yaptığımız makyajıda güzel gösteren temiz ve sağlık bir alt yapıdır ona iyi bakmalıyız kesinlikle..

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle sana katılıyorum Myprincesss

  YanıtlaSil
 3. gülsuyunun da yararının olduğunu biliyorum ama ben hiçbirşey kullanmıyorum bol bol yıkıyorum yaşıma göre çok çok iyiymişim:))
  mutlu ve sağlıklı bir hafta dilerim sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Ablacım hoşgeldin yorumun için teşekkürler,cilt bakımının en temel adımı cilt temizliği bunun en güzel örneğini verdin sanırım yorumunla,sana da iyi haftalar diliyorum.Sevgiler...

  YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com