12 Nisan 2010 Pazartesi

BU BAHAR TOPRAKLAR COŞACAK

BOTANİCA'dan yeni bir ürün : TOPRAK COŞTURAN
Botanika, toprağın organik madde içeriğini zenginleştiren 'Toprak Çoşturan' adlı yeni bir ürün çıkardı. Toprak Çoşturan, toprağın hava almasını sağlıyor, su alımını kolaylaştırıyor. Bitkilerin daha güçlü ve canlı olmalarına yardımcı olan üründen mükemmel sonuç elde etmek için toprağın üzerine bir avuç serpiştirmek yeterli.

Yaşamın kaynaklarından biridir toprak, ama onun kaynakları da sonsuz değil. Bakılması, özen gösterilmesi, dahası beslenmesi gerekir. Bitki ve çiçeklerin yuvası olan toprağın, ihtiyacı olan besinler konusunda artık kaygı duymaya gerek yok. Türkiye'de hobi bahçeciliği alanında faaliyet gösteren firma Botanika, organik ve mineral besinler içeren Toprak Coşturan adlı yeni ürünü ile toprağın ihtiyacı olan tüm besin öğelerini karşılıyor. 


 Toprağın besin değerini artırıp yapısal özelliklerini zenginleştiriyor. Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, yenilikçi ürünleri Toprak Coşturan ile ilgili olarak, "Toprağın organik madde içeriğini artıran bu ürün, hava almasını kolaylaştırıp, su alımını iyileştiriyor. Bitki köklerinin nem kadar havaya da ihtiyacı vardır. Bu nedenle toprağın karışımı ve sulama konuları çok önemlidir. Toprak Coşturan bütün bu bileşenler arasında ideal bir denge kuruyor" diyor. Şamcı, toprağa faydalı mikroorganizmaları aşılayan Toprak Coşturan'ın, bitki köklerinin gelişimine yardımcı olduğuna dikkat çekerek, toprağın fiziksel ve kimyasal özelliklerini iyileştirirken bitkilerin biyolojik aktivitesini hızlandırdığını vurguluyor.

Toprağın, bitki ve çiçekler için hayati önemine dikkat çeken Şamcı'nın kullanım önerisi ise şöyle: "5 litre toprağa 60 gram, yani bir avuç Toprak Coşturan serpiştirerek çok verimli sonuçlar alabilirseniz. Burada önemli olan saksıların içine toprağın üzerini kapatacak kadar Toprak Coşturan serpiştirmektir" dedi.

2 yorum:

  1. Canısı ben saksısı geçen sene sıvı olanından aldım dı 1 kapak yerine bir bardak döktüm öldü garipler :)

    YanıtlaSil
  2. :))) Çok güldüm sabah sabah:)))
    Arkadaşlar lütfen kullanım kılavuzuna dikkat edelim,bitkileri haşat etmeyelim...
    Sevgiler

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com