23 Ocak 2012 Pazartesi

DUYGU ASENA ROMAN ÖDÜLÜ Başvuruları Başladı

Doğan Kitap'ın Duygu Asena'nın anısına düzenlediği Roman yarışması Duygu Asena Roman Ödülü için başvurular başladı.


Bu ödül, yazdıklarıyla Türkiye’deki kadınların sorunlarına büyük bir duyarlılık gösteren Duygu Asena’nın anısına bir saygı duruşudur. Onun Türkiye’ye mal olmuş eseri Kadının Adı Yok’tan yola çıkmakta, Türkiye'de kadınların yaşadığı zorlukların hala sürmekte olduğuna vurgu yaparak, farkındalığı artırmayı da amaçlamaktadır. O yüzden de: “Kadının Hala Adı Yok.”

Türkiye’yi kadın hakları özgürlük ve eşitlik konularında ilklerle tanıştıran yazar Duygu Asena’nın anısına, edebiyat dünyasında başarıları ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından başlayarak yılda bir kere verilmektedir. Yıl içinde yayımlanmış tüm romanların başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bir roman ödülüdür.

Adaylar Duygu Asena Ödülü’ne roman türündeki eserleriyle başvurabilirler.

2012 yılı için belirlenen ödül tutarı 10 bin TL. Yaışma sonuçları 9 Nisan tarihinde basın yolu ile kamuoyuna duyurulacak ve ödüller sahiplerine 19 Nisan tarihinde yapılacak tören ile verilecek.

1 yorum:

  1. Allah rahmet eylesin,bir sevda uğruna çalıştı çabaladı,sanırım insanların kadın erkek demeden birbirine saygı ve sevgisi olmadan hiç bir sorun çözülemiyor,diğer taraftan eğitimli ülkelerdede kadına şiddet aşırı derecede var,bunu önlemek lazım ama nasıl,insanlar kendilerini karşısımdakinin yerine koyarsalar çözüm olur diye düşünüyorum,zira şiddet ve kaba kuvvetle hiç bir olayın çözüldüğü görülmemiş.Saygılarımla.

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com