20 Aralık 2012 Perşembe

İbrahim Saraçoğlu, boğaz iltihabı olan faranjit hastalığı için çok fayda sağlayacak olan, adaçayı kürünü önerdi

GEREKLİ MALZEMELER :

* 1 bardak klorsuz, kaynamış su,

* 3 yemek kaşığı, adaçayı,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kaynamış suyun içerisine, bitkiyi atıp, 10 dak. kaynatın. Günde 3 defa gargara yapın. Eğer, ağız kokusu problemi fazla ise, adaçayı ile birlikte, 4-5 adet ebegümeci yaprağı da kullanın.

İbrahim Saraçoğlu'nun, bir diğer önerisi ise, adet döneminde, sıkça, pek çok kadının yaşadığı problemler üzerine idi.

* Adet dönemindeki sinirlilik için, papatya çayı çok iyidir. 1 tatlı kaşığı papatya, 1 bardak kaynar suyun içerisinde, 5 dak. kaynatılıp, ılık olarak içilir.

* Adet dönemindeki, aşırı tatlı isteği için, hafif, sütlü tatlılar tercih edilmelidir. Bu tatlının üzerine, mutlaka tarçın serpilerek yenilmelidir.

* Adet sancıları ve zorlukları için, 25-30 adet kiraz sapı, 1 bardak klorsuz kaynamış suyun içerisinde, 5 dak. kaynatılır. Günde 1 defa içilir.

İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN ÖNERİLER

MS HASTALIĞI İÇİN ANADOLU BUĞDAYI KÜRÜ : 1/2 litre kaynamış suyun içerisine, 1 avuç dolusu, Anadolu Buğdayını atıp, 6-7 dak haşlayın. Ilınmaya bırakın. Ilındıktan sonra, yarısını sabah, diğer yarısını da, öğlen aç karnına yiyin. Haşlamış olduğunuz buğdayı 4 saatten fazla bekletmeyin. Çünkü 4 saatten sonra buğday mayalanır ve zarar verebilir. Bu kürün uygulama süresi 20gündür.

REFLÜ İÇİN : Reflü problemi olan kişiler, akşam yemeklerini çok az yiyecek ve akşam saat 19.00 dan sonra bir şey yemeyecek.

* Masada yemek yerken, ayaklarını karnına çekmek yerine, biraz uzatır pozisyonda yemek yiyecek. Çünkü, dizleri karına çekmek, reflüyü tetikler.

* Mantar, pirinç pilavı, patlıcan gibi besinleri, pişirdikten sonra ısıtmak kanser nedenidir. Çünkü, bu besinler, ikini ısıtmada, zehirli bir madde oluştururlar.

KALP BÜYÜMESİ VE KALP HASTALIKLARI İÇİN : Günde 1 bardak doğal tarla domatesi suyu içmek, Kalp için, çok faydalıdır. Yaz mevsiminde alacağınız domatesi dipfrizde saklayarak, kışın tüketebilirsiniz. Kış domatesi yemeyin. Çünkü, faydadan çok zarar getirir.

* KUSMA VE BULANTI İÇİN : Özellikle, kanser tedavisi gören hastalarda, çok sık görülen kusmalar için, çocuklarda, 1 tatlı kaşığı, büyüklerde ise, 1 yemek kaşığı kekik, su ile yutulur.

* Yonca bitkisi, düşük yapmaya neden olur.


1 yorum:

  1. güzel bilgiler için teşekkürler....çok güzel bilgiler bunlar.....

    YanıtlaSil

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com