15 Ağustos 2013 Perşembe

MUTLULUĞU YEMEKLERDE ARAMAYIN

Yemek yediğinizde beyninizde mutluluk hormonları salgılanıyor ve kendinizi daha iyi hissediyorsunuz. Ancak unutmamalısınız ki, serotonini arttırıp mutlu olmanın başka yolları da var.
Bir günlük tutun. Canınız sıkıldığında duygularınızı yazın.(Bu nasıl seratonini arttıracak anlamadım?)
 Canınız yemek istediğinde yakın bir arkadaşınızı arayın. Onunla uzun uzun sohbet edin.(Kafamızı dağıtmak yemekten uzaklaşmamızı sağlayabilir.)
Arkadaşlarınızla ve ailenizle daha çok zaman geçirin. Duygularınızı paylaşmak sizi rahatlatacaktır.(Güzell..)
Yürüyüş veya spor yapın. Spor yapınca kendinizi ne kadar mutlu hissettiğinizi görecek ve şaşıracaksınız!
.Kendinize zaman ayırın. Meditasyon veya sizin için rahatlatıcı etkisi olan aktiviteleri her gün veya iki günde bir tekrarlayın.
Şişmanlık ve onunla birlikte gelen mutsuzluğun çözümünü bulmak için, sorunun temeline inmek gerekir. Kilo problemi olan kişilerin çoğu, gece aşırı yemek yer. Gece her uyanışında, mutfağa gidip ne bulursa atıştırır. Bu yüzden sabahları tok uyanır ve kahvaltı etmek istemezler.
.Eğer stres artarsa, yemek isteği de artar.
 Geç saatlere kadar televizyon izleyip, bol bol yemek yenir. Bu kişiler, genellikle duygularını bastırırlar. Her şeyi içlerine atarlar. Bu durum onları hem depresif yapar, hem de yemek yemelerini artırır.


Kendinizi mutsuz hissettikçe yemek yer, yemek yedikçe kilo alırsınız. Kilo aldıkça mutsuz olursunuz ve bu kısır döngü hiç durmadan devam eder. Yapmanız gereken, serotonin kaynağınızı değiştirmektir.

.Size mutluluk veren şey sadece yemekten zevk almak değildir. Mutluluk hormonlarınızı arttıracak başka eylemler bulduğunuzda, mutsuzluğunuzun giderilmesi için her seferinde yemeğe yüklenmekten kurtulursunuz.(İşte tam da onu arıyoruz) 

 

 

 
 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com