13 Ağustos 2016 Cumartesi

EN ÇOK YAPILAN 5 MAKYAJ HATASI


En Çok Yapılan 5 Makyaj Hatası

Okunma sayısı: 147

1.       Çok Fazla Kapatıcı Uygulamak

Ten renginden açık ya da koyu bir kapatıcıyı çok fazla uygulamak oldukça kötü sonuçlara yol açabiliyor. Çok fazla kapatıcı dolayısıyla gözaltında beyaz halkaları veya olması gerekenden az kullanımla siyahlaşmış göz çevresiyle bir rakuna benzemeyi kimse istemez ama değil mi?
En doğal kapatıc,ı BB krem. Kaliteli ürün uygun fiyat Farmasi Bb


2.       Maskara Kullanımını Abartmak

Kirpiklerinizi tane tane göstermek ve bakışlarınızla herkesi etkilemek istiyorsanız maskara kullanımında aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Çok fazla maskara kullanmak kirpiklerinizin kurumasına, taş gibi sertleşmesine, tane tane olmaktan çok kümelenmesine neden olur. Yani dikkati bakışlarınıza çekmek isterken göz çevresindeki kırışıklıklara çekebilirsiniz, aman dikkat!Zen maskara,goz altlarinda akma dökulme yapmaz. Ekstra hacim ve uzunluk sağlar.

3.       Yanlış Ruj Seçmek

Koyu renkli rujlar her zaman daha çekici gelse de yanlış yerde yanlış şekilde kullanılması adeta bir felaket yaratıyor. Özel davetlerde kullanacağınız bordo ve fuşya tonlarındaki rujlardan deniz kenarında ya da günlük hayatınızda uzak durmalısınız. Günlük makyajda hafif pembe tonları sizi çok daha canlı gösterecektir.

4.       Elmacık Kemiklere Yanlış Allık Uygulamak

Aşırı ve yanlış allık kullanımı güzel bir makyajı anında berbat edebilir! Allığı az ve doğal kullanmak bu nedenle çok önemli. Mesela, elmacık kemiklerine sürmek için çok yoğun renkler kullanmaktan kaçınabilirsiniz. Ten renginize uygun şeftali ve pembe tonları makyajınız için ideal olacaktır. Allığı yüzünüzün ortasına ve elmacık kemiklerinize uygulamak yerine saç diplerinize yakın bölgelere hafifçe uygulamak da iyi bir seçim.

5.       Aşırı Pudra Kullanmak


Makyajı sabitlemek ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek için pudra vazgeçilmezlerimiz arasında. Ancak çok fazla uygulandığında yüzümüzü oldukça yapay bir görünüme kavuşturuyor. Ayrıca göz çevresine fazla pudra uygulamak da cildi kurutarak kırışıklıkları öne çıkaracaktır. Eğer pudranız fazla kaçtıysa, göz makyajınızı kapattıktan sonra yüzünüze spreyle biraz su sıkıp peçete yardımıyla ıslaklıkla birlikte fazla pudrayı da kolaylıkla alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yazan eller dert görmesin

FEEDJIT Live Traffic Feed

LinkWithin

Blog Widget by LinkWithin

Blog Arşivi

Sesli Sozluk: Seslisozluk.com

Antalya'da Yaşamı Kolaylaştıralım

Ev yemeği istiyorum,
Evime temizlikçi bayan arıyorum,
Evime gelsin kuaför,manikür,pedikür,

Mail atmanız yeterli tüm hizmetler kapınızda...
ozgurvahide@hotmail.com